Amazon uruchamia konkurenta dla YouTube’a

Firma Amazon uruchomiła nową platformę typu VoD o nazwie Video Direct. Atutem usługi ma być możliwość potencjalnego dobrego zarobku w zamian za udostępnienie wartościowych treści.

Zarabiasz na internetowych treściach wideo? Cóż, na razie nie możemy ci polecić Amazon Video Direct z uwagi na to, że usługa nie została jeszcze uruchomiona w Polsce. Warto jednak ją obserwować, bowiem oprócz zarobków z reklam możesz liczyć na wypłatę od samego Amazonu, jeżeli twoje wideo zdobędzie popularność. Firma co miesiąc wypłaci twórcom stu najpopularniejszych filmów wideo milion dolarów do podziału.

Jakby tego było mało, będziesz dostawał pieniądze, jeżeli twoje filmy będą oglądać subskrybenci Amazon Prime. Za każdą obejrzaną godzinę twojego materiału przez subskrybenta otrzymasz 0,15 dolara.

Niestety, nie wiemy kiedy usługa zostanie uruchomiona w Polsce. Amazon przygląda się naszemu rynkowi już od dłuższego czasu, jednak cały czas brakuje konkretnych deklaracji.

0
Źródło: Amazon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.