Android N: oficjalną nazwę systemu wymyślą internauci

Nugat, Nerd, a może jakoś inaczej? Google nie może zdecydować się, jak nazwać najnowszą wersję swojego systemu Android, więc postanowiło zwrócić się o pomoc do internautów.

I tak właśnie, po raz pierwszy w historii Androida, o oficjalnej nazwie wersji oznaczonej literą N zdecydują internauci. Google zastrzega sobie, że wybierze nazwę, która najbardziej spodoba się osobom, odpowiedzialnym w firmie za jej wybór, także nie liczcie na kolejny żart w stylu forum 4chan i nazwanie nowego Androida jakimś niecenzuralnym słowem, zaczynającym się na N.

Już niedługo zostanie uruchomiona oficjalna strona, na której każdy będzie mógł podzielić się swoją propozycją. Twórca nazwy, która zostanie wybrana zostanie nagrodzony za swoją kreatywność, ale Google nie zdradziło jeszcze żadnych szczegółów dotyczących samej nagrody, więc możemy sobie tylko gdybać nad tym, co to może być.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.