Android na topie, Windows na marginesie

Gdy w lipcu Microsoft zapowiedział, że zmniejsza nakłady w sprzęt telefoniczny z Windows, koncentrując się wyłącznie na samej platformie operacyjnej, wszyscy znali konsekwencje. Oto i one.

Według badań rynkowych Gartnera dotyczących sprzedaży telefonów komórkowych, w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano tylko 2,4 miliona telefonów z Windows, co oznacza, że system ten ma udziały rynkowe na poziomie… 0,7 proc. Rok temu w analogicznym kwartale było to 2,5 proc.

Co ciekawe, Apple również ma coraz więcej kłopotów, choć oczywiście są one nieporównywalne do tych Microsoftu. Według Gartnera, udział rynkowy iOS-a w pierwszym kwartale bieżącego roku spadł do 14,8 proc. w porównaniu do 17,9 proc. rok temu.

Na tym wszystkim korzysta, rzecz jasna, Google. W omawianym kwartale zdaniem Garntera sprzedano 293 miliony telefonów z systemem Android, co zapewnia im 84,1-procentowy udział rynkowy.

Źródło: Gartner
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.