Apple chce zamienić Twojego iPhone’a w broń

Wnioski patentowe Apple pokazują, że producent myśli nieszablonowo i próbuje znaleźć nowe zastosowanie swoich produktów. iPhone'y pomagają w realizowaniu płatności czy w dbaniu o zdrowie. Tym razem patent stworzony przez Apple skupia się wyłącznie na celach rozrywkowych.

Wniosek patentowy wypełniony przez Apple pokazuje, że producent rozważa mniej tradycyjny sposób wykorzystania iPhone’a. Mianowicie chodzi o zabawę typu laser tag. Przy zsynchronizowaniu ze sobą przynajmniej dwóch iPhone’ów i opierając się na danych zebranych z sieci komórkowej, akcelerometru oraz narzędzi Apple do lokalizacji w budynkach możliwe byłoby przeprowadzenie sesji laserowego paintballu.

Trudno powiedzieć czy bieganie z iPhonem i celowanie z niego do znajomego byłoby równie wygodne (i zabawne!) co strzelanie z laserowego, wyprofilowanego karabinu. W każdym razie dobrze wiedzieć, że Apple eksperymentuje ze swoimi smartfonami.

Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.