Chciał zrobić selfie, zniszczył 126-letni posąg

Na stacji kolejowej w Lisbonie pasażerów witała rzeźba XVI-wiecznego króla Portulagii, Doma Sebastiao. Przez 126 lat posąg opierał się zniszczeniom, aż w końcu zapanowała moda na selfie...

W ubiegły czwartek 24-letni mężczyzna postanowił wykonać selfie z rzeźbą króla Doma Sebastiao. Prawdopodobnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby zdrowy rozsądek nie przegrał z chęcią zabłyśnięcia przed znajomymi. Wykonanie ciekawego zdjęcia z ręki to sztuka, która mało komu się udaje. Chcąc osiągnąć ciekawszy kadr mężczyzna wdrapał się na posąg, a ten najwyraźniej uznał, że nie ma zamiaru fotografować się z byle kim i… rozpadł się na kilka części.

Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale władze patrolujące okolice niemal natychmiast go zatrzymały. Nie wiadomo jaka kara grozi mu za zniszczenie rzeźby. Części posągu trafiły już w ręce renowatorów jednak trudno powiedzieć kiedy zostanie naprawiony i przywrócony na dawne miejsce.

Niestety nie jest to pierwszy akt bezmyślnego wandalizmu dzieł sztuki. Dwa lata temu Amerykanka zniszczyła ścianę rzymskiego Koloseum wydrapując na niej monetą swoje inicjały. Oczywiście po to – by wykonać oryginalne selfie…

Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.