Chromebooki sprzedają się lepiej od komputerów Apple!

To historyczny moment dla Google.

IDC normalnie nie prowadzi oddzielnych statystyk dla systemu Chrome OS, zaliczając sprzedaż komputerów z systemem Google do sprzedaży wszystkich „przenośnych komputerów PC”, jednak w tym roku zrobiło wyjątek, mając ku temu bardzo dobry powód.

Otóż w pierwszym kwartale 2016 roku, Chromebooki sprzedały się w większej liczbie egzemplarzy,

niż wszystkie komputery produkcji Apple.

Maszyn z Mac OS na pokładzie sprzedało się w USA ok 1,76 miliona – oznacza to, że w tym samym czasie Amerykanie kupili ok. 2 miliony Chrombooków.

IDC podkreśla, że za tym ogromym sukcesem Chromebooków stoją przede wszystkim szkoły, które są największym klientem sprzętu z Chrome OS. Nic w tym dziwnego – Chromebooki bardzo ciężko jest zepsuć, zważywszy na to, że cały system operacyjny ogranicza się do korzystania z wbudowanej w niego przeglądarki Google i sieciowych aplikacji, takich jak Dokumenty Google.

Chromebooki mogą zyskać jeszcze bardziej na popularności, po tym jak Google udostępni możliwość instalowania androidowych aplikacji z Google Play Store w systemie Chrome OS. Gigant z Redmond zapowiedział, że ta możliwość pojawi się w Chromebookach jeszcze w tym roku.