Cubimorph: smartfon niczym kostka Rubika

Pamiętacie M-Blocks, robotyczne kostki, które układały się samoczynnie w bardziej skomplikowane konstrukcje? Pomysł opracowany przez naukowców z MIT w 2013 roku zainspirował Anne Roudat z Uniwersystetu w Bristolu do stworzenia Cubimorph.

Pierwsze telefony komórkowe przypominały cegły. Cubimorph w pewnym sensie nawiązuje do tej archaicznej formy. Najprościej ujmując pomysł Anne Roudat to modularne urządzenie składające się z wielu sześcianów wyposażonych w ekraniki OLED, które będą formować się w pożądany przez użytkownika kształt. W teorii mamy otrzymać smartfona, który będziemy mogli przekształcić w np. kontroler do grania. Co więcej Cubimorph działać ma na podstawie algorytmu, który wybiera najlepszą drogę morfingu, uwzględniając konfiguracje np. o małej przestrzeni ruchu czy takie, w których występuje ryzyko uwięzienia palców użytkownika. Na filmie powyżej możecie zobaczyć jak działa prototyp. Do w pełni funkcjonującego urządzenia jeszcze daleka droga…

Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.