Czy Android N na pewno nosić będzie numer 7.0?

Tak – i mamy na to dowody.

Po pierwsze warto sobie przypomnieć, że Google w przeszłości robił już duże, ważne aktualizacje systemu Android bez miany podstawowej numeracji. Wystarczy sięgnąć do zmiany między Androidem Jelly Bean a KitKat, która w numerkach oznaczała tylko zmiany w drugiej liczbie po przecinku (no dobra, kropce): z 4.1, 4.2 i 4.3 (Jelly Bean) oznaczenie zmieniło się na 4.4 (KitKat). Mało tego, Android 4.0 nosił jeszcze inne oznaczenie: Ice Cream Sandwich.

Teoretycznie zatem obecnie mogło być podobnie: Google ogłosiło wczoraj oficjalnie dostępność Androida N w wersji beta i ogłosiło też publiczny konkurs na jego nazwę. Wiemy też, że będzie to system naprawdę ciekawy z co najmniej kilku powodów, które opisaliśmy w oddzielnym artykule. Ale nikt tak naprawdę dobitnie nie powiedział, że będzie to Android 7.0.

I tu pojawia się zabawa w spostrzegawczość i przekazywanie pewnych informacji w sposób maksymalnie dyskretny, ale jasny dla kogoś, kto wiedział, na co zwracać uwagę. Bo to już nie był pierwszy raz, kiedy Google, prezentując nową wersję systemu, o jego numeracji informowało poprzez… ustawienie godziny na ekranie. Konkretniej: na zrzutach ekranowych z Androida N, prezentowanych podczas I/O 2016. No to chyba wszystko jest już jasne: