Czy zostałem zhakowany?

Aplikacja "Hacked?", dostępna na prawie wszystkie urządzenia z Windows 10, poinformuje cię o tym, że ktoś się włamał na twoje konto. Wystarczy, że podasz jej twój adres e-mail.

„Hacked?” jest już dostępny na wszystkie wersje Windows 10 poza tą dla konsol do gier. Aplikacja wykorzystuje API usługi „Have I been pwned?” i sprawdza, czy nasz e-mail nie jest w jakiś sposób związany z włamaniami na serwery dużych firm. Aplikacja nie przechowuje ani nie wysyła nigdzie naszego adresu e-mail nie licząc wyżej wskazanej usługi.

Aplikacja sprawdza co 12 godzin informacje na temat włamań i szuka powiązań z naszym kontem, a jej twórcy zapowiadają, że będzie rozwijana. Jeżeli nasze konto zostało stracone w jakimś ataku hakerskim, jest to cenna informacja. Wtedy należy niezwłocznie zmienić hasło do tej usługi, a także do wszystkich innych, w których to hasło było wykorzystane.

Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.