Ebay: zakupy w wirtualnej rzeczywistości

Ebay, we współpracy z australijską siecią handlową Myer, uruchomił coś, co określa jako „pierwszy na świecie dom towarowy w wirtualnej rzeczywistości”. Dzięki temu klienci zainteresowani produktami Myer mogą oglądać je bez wychodzenia z domu, za to – po założeniu gogli VR.

Usługa opiera się na dostępnej na systemy Android i iOS aplikacji eBay Department Store i działa z dowolnymi goglami VR, w tym z tanimi rozwiązaniami kartonowymi. eBay we współpracy z Myerem zamierzają zresztą rozdać 20 tysięcy tego typu gogli, oczywiście odpowiednio oznakowanych.

Obsługa aplikacji jest dość prosta i polega wyłącznie na śledzeniu wzroku użytkownika. Aby wybrać jakiś przedmiot, wystarczy skupić na nim przez kilka sekund wzrok – jeśli następnie popatrzymy przez chwilę na koszyk, przedmiot zostanie tam dodany. Dostępne są produkty w różnych kategoriach, począwszy od odzieży damskiej, a na elektronice skończywszy. 100 najpopularniejszych produktów można oglądać w trybie 3D, kolejne 12,5 tysiąca – w 2D.

Cały projekt traktowany jest jako swego rodzaju eksperyment – obie firmy chcą sprawdzić, jak klienci zareagują na tego typu możliwość i czy będą chcieli robić zakupy w wirtualnej rzeczywistości.