FabBus – niemiecki pomysł na promocję druku 3D

Centrum druku 3D w Aachen zmieniło stary, berliński autobus miejski w mobilną platformę roboczą z ośmioma stanowiskami i 12 drukarkami 3D - wszystko po to, by promować w szkołach i instytucjach nową technologię.

Dwupiętrowy autobus został całkowicie zmodernizowany, nie tylko pod kątem technicznym, ale też i wizualnym. Ze środka pojazdu zniknęły siedzenia i kasowniki. Dół autobusu przekształcono w bar i bibliotekę wypełnioną materiałami pomocnymi w nauce, natomiast górę wyposażono w stanowiska komputerowe i drukarki 3D Makerbot 5 oraz 5 Mini.

W ramach promowania nowych technologii autobus będzie objeżdżał okoliczne uniwersytety oraz przedsiębiorstwa i udzielał certyfikowanych kursów z zakresu teorii, projektowania i drukowania obiektów trójwymiarowych. Autobus będzie także wynajmowany prywatnym firmom. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy i oryginalny pomysł na wykorzystanie starych pojazdów.

Źródło: 3Ders.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.