Google I/O 2016: Nowe oblicze wideokonferencji

Podczas dzisiejszej konferencji internetowy gigant zaprezentował dwie nowe aplikacje służące do komunikacji. O ile Allo jawi się jako zaawansowany komunikator tekstowy, tak Duo skupi się na minimalistycznych wideorozmowach.

Obiecując nam „magiczne wideorozmowy” Google zaprezentował swoją najnowszą aplikację – Duo. Nie spodziewajcie się jednak żadnych bajerów w stylu zabawnych filtrów ze Snapchata, czy rozwiązań, które naprawdę zmieniłyby komunikację.

Największa zaleta Duo objawia się w momencie, w którym jeszcze nie odebraliśmy rozmowy. W normalnym komunikatorze obraz rozmówcy pojawia się dopiero w chwili, gdy zdecydujemy się zaakceptować połączenie. Duo robi to inaczej – jednostronna transmisja wideo rozpocznie się jeszcze zanim zgodzimy się porozmawiać. Innymi słowy będziemy mogli zobaczyć osobę, która do nas dzwoni, nawet jeśli nie odbierzemy połączenia. Innych nowości – brak. Magia? Hmm, na to pytanie odpowiedzcie sobie sami oglądając prezentację Duo.

Duo, podobnie jak Allo, pojawi się na iOS i Androidzie latem br.

Źródło: Google I/O
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.