Google testuje inne kolory w swojej wyszukiwarce

Przez wiele, wiele lat, po wpisaniu czegokolwiek na Google zalewała nas fala niebieskich linków. Jedynie w Chinach wyszukiwarka oferowała czerwoną opcję kolorystyczną. Wygląda jednak na to, że internetowy gigant rozważa nowy motyw swojej wyszukiwarki.

Wielu użytkowników z różnych stron świata po odpaleniu wyszukiwarki zobaczyło zupełnie inny wariant kolorystyczny. Niebieskie nagłówki wyszukiwanych stron zostały zastąpione kolorem czarnym. Zniknął też fioletowy kolor z odwiedzonych już linków. Zmiana jest na tyle drastyczna, że wywołuje liczne głosy niezadowolenia. Krytykowana jest przede wszystkim mniejsza czytelność linków (trudno wypatrzeć strony, które już odwiedziliśmy). Nietrudno też zauważyć, że czarna barwa sprawia, że wyszukiwarka staje się mniej przyjazna w odbiorze.

Google testuje nowy wariant zarówno w wersji desktopowej swojej wyszukiwarki jak i w odsłonie mobilnej. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle czarny motyw kolorystyczny zostanie na stałe wprowadzony do wyszukiwarki. A Wam jak się podoba? Mielibyście coś przeciwko?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.