Google tworzy własne gogle Dream VR!

Podczas konferencji Google I/O 2016 dowiedzieliśmy się o nowym środowisku VR, przygotowywanym dla Androida o nazwie Daydream VR, w skład którego wchodzić będą nowe funkcje "zaszyte" w Androidzie N, nowy kontroler i nowe gogle VR. Podczas konferencji Google dało do zrozumienia, że produkcją sprzętu dodatkowego (czyli gogli) zajmą się niezależni producenci sprzętu. Teraz okazuje się jednak, że Google będzie miało swoje gogle Dream VR.

Ciężko się temu dziwić. Tak samo, jak Google ma „swoją” linię smartfonów z Androidem (chodzi oczywiście o Nexusy), teraz rozszerzy swoją ofertę o gogle VR.

Daydream VR to tak naprawdę w pełni kompletny ekosystem, który skupia się na wirtualnej rzeczywistości. Z myślą o Daydream w Androidzie pojawiły się takie funkcje, jak obsługa API Vulkan, czy chociażby obsługa nowego kontrolera, który będzie w pełni kompatybilny z nadchodzącymi aplikacjami Daydream.

Google zdaje sobie też sprawę, że obecnie dysponuje najpopulaniejszym, mobilnym systemem operacyjnym, którego użytkownicy już teraz korzystają z wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie nie są znane żadne szczegóły techniczne dotyczące samych gogli, czy kontrolera, jednak możecie być pewni, że do końca tego roku pojawią się zarówno nowe smartfony z certyfikatem „Daydream-Ready”, gogle i kontrolery. Na chwilę obecną doradzamy cierpliwość, jeśli chodzi o zmianę smartfona.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.