Google zapłaci 20 dolarów za godzinę… siedzenia w aucie

Kierowcy w Arizonie mają szansę otrzymać ciekawą i dobrze płatną pracę u internetowego giganta. Google szuka testerów swoich autonomicznych samochodów.

Google szuka kierowców, którzy posiadają wyższe wykształcenie i zaświadczenie o niekaralności, a także umiejętność pisania w tempie minimum 40 słów na minutę. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w żadnych technologicznych projektach – gigant szuka ludzi z różnych środowisk, od nauczycieli po spawaczy orbitalnych.

Zadaniem pracownika jest testowanie przez 6-8 godzin dziennie autonomicznego samochodu Google i sporządzanie notatek. W przypadku gdy pojazd zawiedzie, kierowca musi być zdolny do szybkiego przejęcia nad nim kontroli. Google oferuje stawkę 20 dolarów za godzinę (około 80 zł/h) i roczny lub dwuletni kontrakt.

Arizona jest kolejnym po Mountain View, Kirkland i Austin miejscem, w którym Google zamierza testować swoje autonomiczne samochody.

Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.