Gry ze Sklepu Windows będą lepsze technicznie

Sklep Windows chce być równie istotną platformą dla graczy, jak Steam czy nawet chociaż taki Origin. Pierwsze dobre wysokobudżetowe gry są już w nim dostępne, ale... z ograniczeniami, które dopiero teraz są usuwane.

Sklep Windows ma być najlepszym miejscem dla gier dedykowanych systemowi Windows 10. Ma być, bowiem na razie jego oferta pozostawia wiele do życzenia (choć można w nim już znaleźć sporo znakomitych pozycji, tak konkurencja przyćmiewa go swoją ofertą), problemem są też ograniczenia techniczne gier dedykowanych Windows 10. Te ostatnie, na szczęście, znikają.

Aplikacje UWP, a więc programy i gry dedykowane Windows 10, dzięki wydanej przez Microsoft aktualizacji do Sklepu Windows i samego systemu, będą mogły wykorzystywać techniki AMD Freesync i Nvidia G-Sync, czego do tej pory robić nie mogły. Nie będą miały też już założonej blokady na ilość klatek na sekundę.

Niestety, na tym praca Microsoftu się kończy. To twórca gier musi zaimplementować nowe możliwości w swojej grze (na przykład, poprzez jej aktualizację). Na szczęście Gears of War: Ultimate Edition oraz Forza Motorsport 6: Apex mają to mieć już wkrótce zaimplementowane.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.