HP prezentuje laptopa dla graczy, który… jest plecakiem

Nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy, albowiem „plecakowy” Omen nadal jest w trakcie projektowania, wiemy natomiast, że maszyna otrzyma jeden z mocniejszych procesorów Intela (i5 lub i7), do 32 GB pamięci RAM i zapewne kartę graficzną, która poradzi sobie z płynnym renderowaniem obrazu dla VR.

Laptop posiadać będzie dodatkową baterię, dzięki której wymiana podstawowego ogniwa może odbywać się bez konieczności wyłączania komputera (czyli „na gorąco”). Biorąc pod uwagę, że czas pracy na jednym ogniwie będzie oscylował gdzieś pomiędzy jedną, a dwoma godzinami (VR potrafi wymagać od baterii bardzo wiele), taka funkcjonalność na pewno się przyda.

HP nie jest jedynym producentem, który pracuje nad laptopami dla graczy, mocowanymi na plecach. Podobną maszynę zaprezentowała niedawno chociażby firma MSI, którą nazwano jakże oryginalnie The Backpack PC. Czy nowy trend „plecaków dla graczy” się przyjmie? Trudno stwierdzić, z pewnością to dość ciekawy trend, zaproponowany przez producentów sprzętu dla graczy.