Intel niemal całkowicie odpuszcza sobie rynek mobilny

O tym, że Intel chce zwolnić 12 tys. pracowników wiemy już od jakiegoś czasu. Wiemy też, że chce się skupić na urządzeniach IoT, centrach danych, pamięciach, łączności, hybrydach i graczach. Tego się jednak nie spodziewaliśmy.

Intel nie zamierza już inwestować w rynek mobilny, a więc tę gałąź, na której nigdy nie odniósł większego sukcesu. Oba zapowiedziane kierunki rozwoju procesorów Atom dla ultramobilnych sprzętów, a więc Broxton i SoFIA, zostały anulowane.

SoFIA miała być układem opracowanym wspólnie z Rockchipem i Spreadtrumem i miał być przeznaczony dla najtańszych telefonów. Projekt został ukończony, ale nie będzie utrzymywany. Z kolei Broxton miał być układem zawierającym 14-nanometrowe rdzenie Atom Goldmont dla urządzeń mobilnych.

Jedynymi układami, jakie pozostaną w ofercie i będą rozwijane, to układy Core, w tym układy Core m. Intel zamierza też inwestować w modemy 5G.

Źródło: anandtech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.