iPhone 7 Plus z podwójnym aparatem

Według przecieków, które dostają się do mediów, sprawa wygląda trochę dziwnie. iPhone 7 zapowiada się według nich mało ciekawie – poprawione, wydajniejsze podzespoły, ale taki sam wygląd, podobny moduł fotograficzny. Jedynie być może brak złącza mini-jack spowoduje, że ten model zostanie jakoś mocniej zapamiętany.

Natomiast iPhone 7 Plus, wyposażony prawdopodobnie w ekran o przekątnej 5,5 cala, może skupić na sobie większość uwagi. Po pierwsze dlatego, że będzie wyposażony w aż 3 GB pamięci RAM (jak na smartfony firmy Apple to naprawdę dużo). Po drugie, być może znajdzie się w nim miejsce na Smart Connector – taki sam, jak w iPadzie Pro. A po trzecie – bo wykorzystywać będzie podwójny aparat cyfrowy na tylnej ściance.

Jak dokładnie zostanie wykorzystana ta podwójność? Tego jeszcze nie wiemy, ale przykład innych producentów smartfonów pokazuje, że zawsze możliwości fotograficzne urządzenia tylko na tym zyskują. Najciekawsze, najbardziej sensowne rozwiązanie pokazało na razie Huawei, więc miejmy nadzieję, że Apple również pójdzie tą drogą. A my czekamy na smartfona z potrójnym, poczwórnym aparatem… Nie dla żartu – w przypadku tego typu urządzeń to naprawdę ma sens.