Jedna aplikacja dla całej rodziny

Od drugiego lipca nie będziemy musieli kupować osobno aplikacji dla każdego z członków rodziny z osobna, przynajmniej jeśli chodzi o te gry i programy które pochodzą ze Sklepu Play. Będziemy mogli je dzielić z sześcioma członkami rodziny.

Biblioteka Rodzinna Google Play to funkcja, dzięki której wszystkie aplikacje kupione po drugim lipca 2016 roku będą mogły zostać udostępnione już nieodpłatnie pięciorgu członkom rodziny. Nie będzie się to tyczyło wszystkich gier i aplikacji: ich twórcy mogą podjąć decyzję o nieuczestniczeniu w tym programie, jednak to oni będą musieli w tym celu podjąć działania. Domyślnie bowiem wszystkie pozycje w Play mają być zgodne z Biblioteką Rodzinną.

Jeżeli chodzi o aplikacje kupione przed drugim lipca, udostępnianie rodzinne domyślnie będzie na nich wyłączone i to ich twórcy będą decydować, czy chcą dołączyć do programu, czy też pozostawić bieżącą formę ich licencjonowania.

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.