Karhoo – jak Uber, ale dla wszystkich korporacji taksówkarskich

Pojawienie się na rynku Ubera sprawiło, że korporacje taksówkarskie zaczęły dostrzegać zalety mobilnych aplikacji. Zamiast skupiać się jednak tylko na jednym przedsiębiorstwie, Karhoo umożliwia użytkownikowi przegląd ofert różnych firm taksówkarskich.

Aplikacja Karhoo wystartowała na razie w Londynie, ale trudno nie dostrzec jej potencjału. W przeciwieństwie do Ubera, który zrzesza prywatnych kierowców, Karhoo działa jak porównywarka ofert wszystkich przedsiębiorstw taksówkarskich z regionu – może pochwalić się 80 000 zarejestrowanych kierowców.

Gdy użytkownik odpala aplikację, na podstawie jego lokalizacji prezentowane są dostępne taksówki z okolicy. Sortowanie odbywa się po cenie, typie samochodu lub przewidywanym czasie przyjazdu. Aplikacja przysłuży się także samym firmom taksówkarskim – dzięki gromadzeniu danych w czasie rzeczywistym mogą one zobaczyć, gdzie w danym momencie istnieje największe zapotrzebowanie na przewóz ludzi i podstawić w tamtą okolicę większą liczbę aut.

Karhoo w przeciwieństwie do Ubera pozwala także na zarezerwowanie taksówki z wyprzedzeniem (od 1 dnia do roku czasu) co ułatwi pasażerom planowanie podróży. Twórcy planują rozszerzyć w przyszłym roku swoją ofertą o dwa następne miasta – Singapur i Nowy Jork. Jeśli odniosą sukces, to zgodnie z oczekiwaniami w 2018 roku będziemy mogli korzystać z Karhoo w 100 kolejnych miastach na świecie.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.