Kolorowy e-papier staje się jeszcze lepszy

Technologia papieru elektronicznego rozwijana przez firmę E Ink znalazła zastosowanie w szeregu e-czytników - m.in. Amazon Kindle, Onyx, Sony Reader. Mimo tego, że czytniki z ulepszoną, bo kolorową wersją e-papieru nie są jeszcze popularne, to producentowi udało się właśnie udoskonalić swoją technologię.

Stosowana do tej pory w kolorowych e-czytnikach technologia Triton pozwalała na wyświetlanie około 4000 kolorów. Nowe rozwiązanie opracowane przez E Ink (Advanced Color ePaper) to olbrzymi skok technologiczny. Producentowi udało się skonstruować ekran zdolny wyświetlić 32 000 kolorów. Teoretycznie zatem nowy, kolorowy e-papier będzie tej samej jakości, co kolorowy druk. Niestety zanim zaczniecie się cieszyć mamy też niezbyt dobre informacje.

Przede wszystkim ACeP pod względem rozdzielczości będzie gorszej jakości od czarno-białego e-inku. Gdy ten drugi osiąga wartość zagęszczenia pikseli na poziomie 300 PPI, nowa technologia osiąga zaledwie 150 PPI. Odświeżanie strony zajmuje także więcej – co najmniej 2 sekundy.

Póki co jednak E Ink nie zamierza wprowadzać technologii na rynek masowy. ACeP ma zostać zaimplementowane tylko w panelach o wielkości 20-cali, które znajdą zastosowanie w sklepach czy firmach jako wyświetlacze informacyjne/reklamowe.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.