Lista Chromebooków, które otrzymają dostęp do Androida!

Na tegorocznej konferencji Google I/O dowiedzieliśmy się oficjalnie o tym, że Chrome OS, z którego korzystają (prawie) wszyscy użytkownicy Chromebooków otrzyma dostęp do sklepu z Google Play, tym samym zyskując możliwość korzystania z aplikacji na system Android. Dzisiaj Google opublikowało pełną listę Chromebooków, które otrzymają tę aktualizację.

Pierwszymi maszynami, które otrzymają dostęp do Google Play są Acer Chromebook R11/C738T, Asus Chromebook Flip i rzecz jasna Google Chromebook Pixel z 2015 roku. Jeśli korzystacie z innego modelu Chromebooka, sprawdźcie poniższą listę – wasz sprzęt prawdopodobnie się tam znajduje.

Dostęp do Google Play otrzyma aż 60 modeli Chromebooków, co samo w sobie jest dobrą wiadomością (wyobraźcie sobie taką fragmentację Chrome OS, jaka obecnie panuje na Androidzie, brrr…). Chrome OS z dostępem do aplikacji znanych z Androida może zaoferuje swoim użytkownikom o wiele większe możliwości. To w połączeniu z dość niską ceną Chromebooków i ich niezłym (jak na swoją cenę) czasie pracy na bateri może spowodować, że Chromebooki zwiększą znacząco swój udział w rynku komputerów przenośnych. W pierwszym kwartale 2016 roku, w USA sprzedawały się lepiej niż sprzęt firmy Apple. Ciekawe jak prezentować się będą statystyki ze wszystkich 4 kwartałów?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.