Microsoft i Facebook wspólnie połączą kontynenty

Facebook i Microsoft ogłosiły właśnie, że wspólnie z hiszpańską firmą Telefónica poprowadzą sieciowy przewód po dnie Atlantyku. Ma być to najwydajniejsze transatlantyckie łącze w historii.

Nowe połączenie pomiędzy Hiszpanią a Stanami Zjednoczonymi ma składać się z ośmiu par światłowodowych i mieć przepustowość 160 Tbps. Ów przewód, nazwany MAREA, ma „zaspokoić konsumencki popyt na wysokowydajne połączenia do usług chmurowych i internetowych Microsoftu i Facebooka”.

MAREA ma znaleźć się na południu od większości dotychczasowej infrastruktury i prowadzić z Bilbao w Hiszpanii do Virginii. Do tej pory większość światłowodów prowadziła do Nowego Jorku. Podwykonawcą Facebooka i Microsoftu jest należąca do Telefóniki firma Telxius, która ma już duże doświadczenie w prowadzeniu podwodnych światłowodów. Jego przepustowość będzie na sprzedaż, a ma on zostać uruchomiony w październiku przyszłego roku.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.