Microsoft pokaże… 2 NOWE Xboxy?!

Najnowsze plotki przed E3

Pierwsza konsola ma być mniejszym i tańszym modelem Xbox One, z dyskiem o pojemności 2TB. To oczywiście nieoficjalne plotki, ale ten szczątkowy opis budzi skojarzenia z modelami „slim”, które znamy z poprzednich generacji konsol.

Drugie urządzenie zapowiada się o wiele ciekawiej. Według przecieków, to drugie urządzenie nazywać się będzie Xbox Scorpio i w tym roku raczej nie trafi na półki sklepowe. Scorpio, o ile ta nazwa jest w ogóle prawdziwa, prawdopodobnie używana jest wewnątrz Microsoftu, jako nazwa kodowa, więc prawdopodobnie nie musicie jej zapamiętywać. To co warto zapamiętać na ten moment, to to, że Scorpio ma być wyposażona w o wiele mocniejszy GPU (czyżby Polaris od AMD?) i obsługiwać w pełni gogle VR Oculus Rift!

Nowe konsole Microsoftu mają być podobno częścią większego projektu o nazwie Project Helix. Inicjatywa ta ma na celu połączyć granie na komputerach PC (z zainstalowanym Windowsem rzecz jasna) z graniem na konsolach Microsoftu. Jeśli to prawda, to dla graczy jest to świetna wiadomość – jeśli Microsoft zdecyduje się na stworzenie tak uniwersalnego ekosystemu, skorzystają na tym zarówno gracze konsolowi, jak i pecetowi.