Microsoft pracuje nad odpowiedzią na Asystenta Google

Na konferencji I/O 2016 poznaliśmy wielką nowość od Google'a, a więc cyfrowego asystenta mającego nam pomagać w codziennych sprawach. Microsoftowi ten wynalazek wyraźnie się spodobał, bowiem zaczął myśleć nad zaoferowaniem czegoś podobnego.

Asystent Google ma być znacznie lepszy od Siri czy Cortany

dzięki zdolności do prowadzenia z użytkownikiem ciągłej, logicznej rozmowy.

Microsoft, który za cel postawił sobie stworzenie jak najdoskonalszej sztucznej inteligencji został najwyraźniej zaskoczony, bowiem dopiero teraz zaczyna szukać programistów, którzy stworzą coś podobnego.

Bing Concierge Bot będzie wykorzystywał Azure’a i Binga, który ma być dostępny na nasze skinienie na dowolnym komunikatorze internetowym, takim jak Skype, WhatsApp, Telegram czy nawet… pod numerem telefonu, na który mielibyśmy wysyłać SMS-y. I, rzecz jasna, ma również rozumieć tok rozmowy, a nie tylko sens pojedynczych zdań. Niewykluczone, że ów bot stanie się również częścią Cortany.

Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.