Microsoft uznaje radio FM za zabytek

Urządzenia z Windows 10 i wbudowanym modułem FM mogły bez problemu i dodatkowych aplikacji służyć do odtwarzania radia. No cóż, mogły, bo wkrótce Microsoft odbierze nam tę możliwość.

Obsługa radia FM to coś szczególnie przydatnego w przypadku telefonów, kiedy nie chcemy się narażać na koszty związane z pobieraniem strumienia z internetowych radiostacji. Microsoft uważa jednak, że czasy tej technologii powoli się kończą i zdecydował się usunąć jego obsługę z Windows 10.

To oczywiście nie oznacza, że użytkownicy Windows 10 stracą dostęp do radia FM w swoich telefonach i innych urządzeniach. Odpowiednie API w systemie do obsługi anteny FM pozostanie nietknięte, co oznacza, że będzie można nadal do tego celu wykorzystywać aplikacje innych firm. Jednak natywna aplikacja systemowa zniknie z Windows 10, wraz z dużą aktualizacją tego systemu przewidzianą na lato.

@gradea_rudolf@brandonleblanc FM Radio has been removed from dev branch builds and is being cut. May use third party radio apps from store

— Jason (@NorthFaceHiker) 29 kwietnia 2016

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.