Międzynarodowe Igrzyska Robotów coraz bliżej!

Niecałe dwa lata temu startup MegaBots próbował zebrać pieniądze na sfinansowanie zalążka nowego sportu - walk mechów na arenach. Wówczas zbiórka zakończyła się porażką, ale sam projekt w dalszym ciągu się rozwijał.

Wyobraźcie sobie profesjonalny pojedynek 4,5-metrowych maszyn ważących ponad 6 ton, które sterowane przez pilotów znajdujących się w środku próbują rozłożyć przeciwnika na łopatki. Oczywiście nie ma tu mowy o żadnej ostrej amunicji czy narzędziach pokroju pił mechanicznych – roboty mają strzelać do siebie kulkami z farbą oraz używać standardowych ciosów.

Twórcom udało się pozyskać od sponsorów 2,4 miliona dolarów. Pierwszym robotem, który stanie w szranki z maszyną MegaBots będzie japoński Kuratas zaprojektowany przez koncern Suidobashi Heavy Industries. Data pojedynku jeszcze nie została ustalona.

Z twórcami MegaBots współpracuje z prawniczą firmą Latham Watkins, która ma pomóc w tworzeniu międzynarodowej ligi na miarę UFC czy WWE. Prowadzone są także wstępne rozmowy z rządami państw, w których mogłyby odbywać się zawody.Wygląda zatem na to, że igrzyska robotów pozostają już wyłącznie kwestią czasu.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.