Minister jeździł autonomicznym samochodem Renault

Emmanuel Macron, Minister Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji wykonał testową jazdę autonomicznym samochodem Renault Espace Autonomous Driving Demonstrator, demonstracyjnym pojazdem autonomicznym, skonstruowanym na bazie modelu Espace.

Renault kontynuuje szeroko zakrojoną współpracę z ośrodkami opracowującymi przepisy, z partnerami przemysłowymi i akademickimi, by propagować rozwój samochodów autonomicznych we Francji i na arenie międzynarodowej — oznajmił Gaspar Gascon, dyrektor ds. inżynierii produktowej.

Z tej okazji na autostradzie A4 samochód Renault Espace Autonomous Driving Demonstrator wykonał drugą oficjalną jazdę testową, a w jego kabinie zasiadł francuski Minister Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji. Samochód, który ma już za sobą kilkaset godzin jazdy po drogach publicznych w Europie, był po raz pierwszy prezentowany europejskim ministrom transportu w kwietniu w Amsterdamie. Jest on odzwierciedleniem wizji marki Renault w dziedzinie pojazdów autonomicznych. Systemy wspomagania prowadzenia samochodu, jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania (AEBS) chroniący pieszych stanowią zasadnicze etapy rozwoju na drodze do wprowadzenia funkcji autonomicznego prowadzenia „single lane” (utrzymanie pasa ruchu) w kilku modelach pojazdów w 2018 roku. Po roku 2020 Renault zamierza wprowadzić do sprzedaży w pełni bezpieczną technologię „eyes-off/hands off” w samochodach oferowanych szerokiej rzeszy klientów po przystępnych cenach. Technologia ta ma zapewnić większe bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz optymalne wykorzystanie czasu spędzanego przez kierowcę w samochodzie.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.