Netflix będzie taki sam w każdym kraju UE

Nikt nie lubi blokad regionalnych. Opłacając abonament chcielibyśmy mieć dostęp do tego samego katalogu filmów i seriali, co użytkownik z USA czy Wielkiej Brytanii. Niestety na ujednolicenie oferty nie mamy co liczyć w najbliższym czasie.

Unia Europejska zdecydowała, że od przyszłego roku użytkownicy opłacający subskrypcję usług streamingowych takich jak Netflix, Sky czy Canal+ mają otrzymywać taką samą ofertę bez względu na kraj w jakim będą przebywać. Nie chodzi jednak o takie ujednolicenie katalogu, na jakim nam zależało.

Po prostu od 2017 roku Polak opłacający Netflixa, który wyjedzie na wakacje do kraju znajdującego się na terenie Unii Europejskiej będzie mógł korzystać z niego tak, jakby dalej był w Polsce. Do tej pory trzeba było stosować nie do końca legalne środki jak chociażby VPN, by ominąć blokady regionalne…

Źródło: Digitaltrends.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.