Nintendo chce wrócić do… kartridży z grami?

Jedynymi konsolami, które obecnie wymagają kartridży do grania są przenośne warianty modeli Nintendo 3DS/DS. Już wkrótce jednak się to zmieni, tak przynajmniej podejrzewamy po usłyszeniu tego, co do powiedzenia miał prezes mało znanej firmy o nazwie Macronix.

Co robi Macronix? To firma która produkuje te wszystkie kartridże z fajnymi grami na 3DS/DS. Wiecie, jedyny producent kartridży, na których sprzedawane są gry do waszych przenośnych konsol musi mieć całkiem niezłą wiedzę o tym, co planuje jego największy klient, czyli Nintendo.

CEO firmy Macronix, Wu Miin, podczas konferencji dla inwestorów chwalił się, że słabsze czasy dla Macronix przeminęły. Miin zdradził, że jego zdaniem ceny akcji Macronix na pewno zdrożeją w drugiej połowie 2016 dzięki nowej konsoli Nintendo, czyli Nintendo NX.

Nie trzeba być geniuszem, żeby domyśleć się w jaki sposób firma produkująca konsole może spowodować, że ceny akcji firmy produkującej kartridże do konsol zdrożeją, prawda?

Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie: czym będzie konsola Nintendo NX? Dyrektor Nintendo, Tatsumi Kimishima powiedział dosyć jasno, że NX absolutnie nie będzie „następcą” Wii U, tylko czymś… zupełnie nowym. Ale czym konkretnie?

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.