Nowa zakładka w mobilnej wersji Google: APLIKACJE

Jeśli należycie do tego pokolenia, które zamiast słowa "szukać" używa czasownika "googlać", to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość.

Wyszukiwanie aplikacji mobilnych może być bardzo [tu wpisz swoje określenie, powstrzymując się od używania wyrazów powszechnie uważanych za niekulturalne]. Uciążliwe, męczące, denerwujące, powolne… Aplikacje takie jak Google Play rządzą się po prostu własną, specyficzną logiką i czasem – gdy nie znamy dokładnej nazwy aplikacji – trzeba się mocno nagimnastykować, żeby znaleźć coś, co rzeczywiście chcemy znaleźć.

Dobra, fantastyczna wręcz wiadomość jest taka, że da się to zrobić inaczej. W mobilnej wersji wyszukiwarki Google pojawiła się bowiem – obok OBRAZÓW, FILMÓW, MAP itp. – nowa zakładka APLIKACJE, dzięki której wyszukiwanie potrzebnych nam programów mobilnych stało się prostsze i bardziej intuicyjne. Po prostu działające tak, jak działa najpopularniejsza wyszukiwarka świata. Różnica polega tylko na tym, że przy wynikach wyszukiwania pojawia się jeszcze jeden, dodatkowy przycisk ZAINSTALUJ – kliknięcie na nim przenosi nas już do odpowiedniej strony w Google Play.

Dostajemy też – tak jak w Google Play – ocenę aplikacji (wraz z liczą pobrań) oraz nazwę podmiotu odpowiedniego za jej stworzenie. Jeśli aplikacja jest płatna, wyświetla się także jej cena (w dolarach).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.