Oculus kontra pomysłowi gracze

Facebook zadbał o to, by jego pierwszy hełm do wirtualnej rzeczywistości miał wykupionych kilka gier na wyłączność. Można było to zabezpieczenie obejść, ale, niestety, właśnie opublikowano aktualizację oprogramowania, która wprowadza nowe zabezpieczenia.

Aplikacja Revive pozwalała posiadaczom gogli Vive na granie za ich pomocą w gry przeznaczone wyłącznie dla gogli Oculus Rift. Niestety, aktualizacja oprogramowania dla Rift wprowadza nowe zabezpieczenia, które powodują, że Revive staje się nieskuteczny.

Nowe oprogramowanie Facebooka posiada rzekomo coś w rodzaju modułu DRM, który sprawdza czy pliki gry nie zostały zmodyfikowane i czy gra pochodzi ze sklepu Oculus Store. Jak tłumaczy się Facebook, aplikacja miała „wprowadzić nowe zabezpieczenia antypirackie”.

Zapewne za jakiś czas zabezpieczenia oprogramowania Oculus Rift znowu zostaną złamane. Na razie jednak wszystko wraca do „normalności”.

Źródło: Motherboard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.