Oppo: prototyp rozkładanego smartfona z jednym dużym ekranem

To się stało szybciej, niż sądziliśmy.

Już od wielu miesięcy krążą pogłoski o rozkładanym smartfonie, który zaprezentuje – zapewne właśnie w 2017 roku – firma Samsung. Podobno koreański producent pracuje już nad tym modelem od dobrych kilku lat, więc kiedy pojawi się na rynku, może nim naprawdę wstrząsnąć. Więcej o smartfonie Samsunga z dużym, rozkładanym ekranem OLED pisaliśmy już wcześniej.

Tymczasem prototyp takiego smarfona pokazał inny, tym razem chiński producent: Oppo. Smartfona albo… składanego tabletu, bo – patrząc na rozmiary – trudno dokładnie określić, w jaką kategorię sprzętu celowali inżynierowie chińskiej firmy. Mówiąc szczerze, urządzenie wygląda na zbyt duże do noszenia w kieszeni, nawet po złożeniu, ale warto oczywiście pamiętać o tym, że jest to na razie tylko pokaz technicznych możliwości wykorzystania w praktyce rozwiązania, które jeszcze niedawno kojarzyło nam się z jakąś bliżej nieokreśloną przyszłością.

Jak widać, ta przyszłość szykuje się już właśnie do tego, by stać się teraźniejszością, dostępną niebawem na rynku smartfonów (a może także tabletów)…