Oto bezprzewodowy kontroler do Samsung Gear VR

To nie jest jeszcze oficjalna prezentacja produktu przygotowana przez firmę Samsung, ale zdjęcia i opisy są tak szczegółowe, że nie pozostawiają wiele miejsca na domysły.

Jeśli obsługę gamepada wyssaliście z mlekiem matki, a przynajmniej nasiąkliście nią już za młodu (czyli urodziliście się już po erze joysticków), to obsługa nowego kontrolera do gogli Samsung Gear VR wyda się wam banalnie prosta i intuicyjna. Kształt tego kontrolera jest wprawdzie nieco inny, dostosowany do tego, by móc przyłączyć go na czas transportu do gogli Gear VR, ale już przyciskologia… Z lewej strony mamy analogowy mini-joystick, z prawej przyciski akcji XYAB, do tego dwa przyciski na górze. Po prostu gamepad, tylko taki trochę mniejszy.

Łączność odbywać się będzie za pośrednictwem wbudowanego modułu Bluetooth, a na tylnej ściance widać także dwa wyżłobienia, służące właśnie do mocowania kontrolera w golgach Gear VR.

Nie znamy jeszcze ceny ani daty oficjalnej premiery kontrolera, ale zdecydowanie jest na co czekać!

Źródło: phonearena.com, samsungmania.mobilmania.cz, gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.