Overwatch testowało prawie 10 milionów graczy

Studio Blizzard ma powody do radości. W otwartej becie ich najnowszej gry Overwatch wzięło udział 9,7 miliona graczy. To świetny wynik, nie zapominajmy jednak, że udział w testach był darmowy, a po premierze za grę trzeba będzie zapłacić.

Sieciowa strzelanka drużynowa w stylu Team Fortress to najnowszy pomysł studia Blizzard, któremu jeszcze niedawno zarzucano brak pomysłów na nowe gry i dość kiepski odbiór kontynuacji takich kultowych serii, jak Diablo, czy World of Warcraft (który czasy świetności dawno ma już za sobą).

Te zarzuty możemy chyba puścić w niepamięć. W niecały tydzień otwartej bety, w Overwatch zagrało 9,7 miliona graczy, którzy łącznie spędzili w grze 81 milionów godzin, rozgrywając przez ten czas 37 milionów meczy. Każdy gracz średnio spędził na graniu w Overwatch ok. 8 godzin.

To oczywiście świetny wynik, zobaczymy jednak ile z tych milionów beta-testerów zdecyduje się na zakup gry po jej premierze. W oficjalnym sklepie Blizzarda Overwatch kosztuje 60€, a to całkiem sporo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.