PayPal przestaje wspierać Windows Phone i Blackberry

30 czerwca użytkownicy Androida i iOS zostaną poproszeni o aktualizację swoich aplikacji PayPal do wersji oznaczonej numerem 6. Użytkownicy pozostałych systemów, które do tej pory obsługiwane były przez PayPal, czyli Windows Phone, BlackBerry i Android Fire (system od Amazon) nie otrzymają tej aktualizacji i będą musieli pożegnać się z oficjalną aplikacją.

Wicedyrektor firmy PayPal, Joanna Lambert nie raczyła zdradzić nam powodów tej decyzji. W oficjalnym wpisie blogowym (bo ciężko nazwać to oświadczeniem) wspomina tylko, że transfery pieniędzy za pośrednictwem komunikatora BBM i aplikacji Outlook nadal będą możliwe. A gdyby komuś to nie wystarczało, to zawsze można skorzystać z oficjalnej strony internetowej PayPal.

Taka decyzja firmy z pewnością związana jest z kosztami rozwoju aplikacji. Na tych systemach, które już wkrótce „odpadną” PayPal musiał mieć zbyt małą liczbę użytkowników, żeby tworzyć dla nich nowsze wersje swojej aplikacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.