Pierwsza kamerka akcji Olympusa

Olympus jest pionierem i równocześnie liderem na rynku aparatów "wszystkoodpornych", ale nie miał za to w ofercie czegoś, co mogłoby rywalizować z kamerkami typu Go Pro. Nie miał, ale mieć będzie.

Na razie o nowej kamerce wiemy bardzo niewiele, ale w gruncie rzeczy to, co najważniejsze, zdradza nam jej wygląd, zbliżony choćby do Olympusa TG-4 czy TG-850. Będzie to zatem kamerka należąca do serii urządzeń Tough, a zatem prawdziwa cyfrowa „twardzielka”, odporna na zanurzanie, mróz, wstrząsy, upadki czy zgniatanie. Będzie też dysponować obiektywem o szerokim kącie widzenia.

I jeszcze jedna ważna informacja: nowa kamerka sportowa Olympusa ma być kompatybilna z akcesoriami do urządzeń Go Pro. To niezwykle istotne – Olympus nie będzie budował systemu całkiem od nowa, ale spróbuje wejść w system już istniejący. Jeśli produkt okaże się odpowiednio dobry (a wygląda obiecująco), może to być prawdziwe wejście japońskiego smoka.

0
Źródło: 43rumors.com, digicameinfo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.