Pierwsze urodziny Google Photos!

Sto lat, sto lat... a tak poważnie, to wygląda na to, że usługa Zdjęcia Google po roku od swojej premiery może pochwalić się całkiem imponującymi statystykami, co rzecz jasna spowodowane jest zadowoleniem użytkowników tego serwisu. Oby tak dalej.

I tak w oficjalnym komunikacie od Google możemy przeczytać, że w Google Photos 200 milionów użytkowników (bo tyle korzysta z serwisu) przechowuje obecnie 24 miliardy selfików, co stanowi tylko niewielki procent wszystkich zdjęć przechowywanych na serwerach Google’a, które łącznie zajmują 13,7 petabajtów!

200 milionów użytkowników w rok? Całkiem niezły wynik! Jeśli uwzględnimy do tego fakt, że Google na tegorocznej konferencji Google I/O 2016 bardzo mocno stawia na wszelkiego rodzaju „wirtualnych asystentów”, czyli usługi integrujące wyszukiwarkę giganta, algorytmy maszynowego uczenia się i sieci neuronowe tylko po to, żeby ułatwiać nam życie, możemy założyć, że w przeciągu 2 najbliższych lat, Zdjęcia Google zaoferują nam o wiele więcej niż obecnie.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.