Powstaje serial na podstawie gry Mirror’s Edge!

Mirror's Edge to jeden z nielicznych przykładów gier, które można określić mianem "instant classic", czyli produkcji, które w rekordowo szybkim czasie uzyskują status kultowych. Od lat czekaliśmy na kontynuację pierwszej części, a teraz okazuje się, że oprócz Mirror's Edge Catalyst, dostaniemy także... serial telewizyjny!

Jak donosi serwis Deadline, stduio Endemol Shine Studios otrzymało prawa do stworzenia serialu telewizyjnego na bazie gier Mirror’s Edge. Na dzień dzisiejszy nie wiemy, co prawda czy główną bohaterką serialu będzie Faith, znana z gier Mirror’s Edge, wiemy natomiast, że akcja produkcji telewizyjnej z pewnością przeniesie nas do dystopijnego miasta ze szkła, w którym złe korporacje będą robić… no złe rzeczy, które złe korporacje robią zazwyczaj.

Zainteresowanie gatunkiem cyberpunk rośnie – Netflix na przykład wykupił prawa do ekranizacji (w formie serialu, a jakże) powieści Richarda Morgana pt. Modyfikowany Węgiel (polecamy bardzo mocno całą trylogię o Takeshim Kovacsie), a w Hollywood już niedługo zaczynają się zdjęcia do Ghost in The Shell, nic więc dziwnego, że Electronic Arts zdecydowało się na ekranizację swojej wizji o dystopijnej przyszłości. Teraz pozostaje nam tylko czekać na datę premiery, wieści o obsadzie aktorskiej i na przecieki dotyczące scenariusza.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.