Prezes Alphabetu korzysta z… iPhone’a

Gdy piastuje się ważne stanowisko w znanej na całym świecie firmie, trzeba liczyć się z faktem, że wszystko co robimy, czy czego używamy zwraca uwagę opinii publicznej. Eric Schmidt, prezes zarządu spółki Alphabet nadzorującej m.in. Google najwyraźniej nie zamierza zmienić swoich przyzwyczajeń i korzystać z produktów marki, na której zarabia.

Były członek zarządu Apple, który obecnie piastuje stanowisko prezesa zarządu Alphabetu, do dzisiaj korzysta z produktów tej pierwszej firmy. Podczas wtorkowego wywiadu dla CNBC w Amsterdamie Eric Schmidt bez skrępowania używał prywatnie swojego iPhone’a 6s. Zapytany z jakich urządzeń korzysta najczęściej przyznał, że ze smartfona Apple, ale zdarza mu się także korzystać z Samsunga Galaxy S7 –

Samsung Galaxy S7 jest lepszy niż iPhone – ma większą baterię. Każdy kto używa iPhone’a wie, że mam rację” – powiedział Schmidt.

Pół biedy, że Schmidt nie widzi innych różnic między tymi smartfonami. Najbardziej dziwi fakt, że prezes Alphabetu nie korzysta, ani nawet nie wspomina o najnowszych smartfonach swojej firmy – Nexusach 5X czy Nexusach 6P. Zamiast tego używa telefonów swoich konkurentów.

Źródło: bgr.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.