Project Ara: znamy dwie ważne daty

Minęły już trzy lata odkąd Google przedstawił światu swoją wizję modularnego smartfona - idei, która zelektryzowała wielu użytkowników. Wygląd na to, że niezwykły telefon o wymiennych podzespołach trafi na rynek szybciej niż myśleliśmy.

Google ujawniło, że w czwartym kwartale tego roku developerskie wersje modularnego smartfona trafią do developerów i twórców oprogramowania. Na konsumencką wersję urządzenia przyjdzie nam czekać do 2017 roku.

Project Ara początkowo miał umożliwiać użytkownikowi swobodą wymianę wszystkich podzespołów. Z biegiem lat idea uległa zmianie i zgodnie z najnowszą zapowiedzią smartfony Google będą składały się z podstawowych, niewymiennych części (wyświetlacz, procesor, RAM) oraz z modułów, dopasowanych pod preferencje użytkownika. Bez wyłączania telefonu będziemy mogli dorzucić większą baterię, aparat o lepszej rozdzielczości, czujniki biometryczne, ekranik e-ink czy zewnętrzny głośnik. Poszczególne „klocki” mocowane będą złączami elektromagnetycznymi i maksymalnie użyjemy jednocześnie od 6 elementów.

Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.