Przerażająca wizja przyszłości w Deus Ex: Rozłam Ludzkości

W sierpniu br. będziemy mogli ponownie zanurzyć się w świat cyberpunka. Eidos Montreal przygotowało bardzo ciekawą, filmową zapowiedź gry, która wprowadza nas w realia tego niepokojącego uniwersum.

W dzisiejszych czasach ekscytujemy się możliwościami bioinżynierii. Dla wielu sparaliżowanych czy pozbawionych kończyn osób nowe technologie są jedyną nadzieją, na powrót do normalności. Ale mechaniczna ingerencja w ludzkie ciało niesie ze sobą nie tylko dylematy natury moralnej – jak pokazuje zwiastun Deus Ex: Rozłam Ludzkości – to także ryzyko utraty kontroli. Skoro hakerzy bez problemu są w stanie dostać się do naszych komputerów, kont bankowych czy smartfonów, jaką przeszkodą będzie przejęcie władzy nad sztucznymi dłońmi czy nogami?

Mroczna wizja takiej przyszłości to społeczne odrzucenie, zamieszki, podziały na ludzi zwyczajnych i mechanicznie ulepszonych, odseparowane dzielnice. W Deus Ex: Rozłam Ludzkości sami będziemy musieli podjąć decyzję, po czyjej staniemy stronie.

Źródło: Youtube.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.