Samsung opatentował składanego smartfona

Jeszcze nie w tym, ale być może już w przyszłym roku rozkładane smartfony z JEDNYM ekranem wejdą na rynek. Oto kolejny dowód.

Naturalnie to tylko patent, czyli rozwiązanie z gatunku „może się pojawi, a może nie”, ale w tym przypadku możemy założyć, że pojawienie się nowego typu rozkładanych smartfonów jest pewne. Pytanie brzmi już nie „czy”, ale „kiedy to się stanie”, a pojawiające się już pierwsze prototypy pokazują, że może się to wydarzyć szybciej, niż się tego spodziewamy.

Kolejny „kamyczek do ogródka” stanowi wniosek patentowy, złożony przez firmę Samsung w listopadzie zeszłego roku. Patent o tyle ciekawy, że gołym okiem widać na nim kilka wad, które w gruncie rzeczy dyskwalifikują go już na starcie. Prosty przykład to złącze zasilania, dostępne w momencie, w którym smartfon jest co najmniej częściowo złożony.

Jeszcze inna kwestia, która wbrew pozorom nie jest tak oczywista, to sposób składania smartfona, czyli miejsce umieszczenia „zawiasu”. Patent Samsunga prezentuje smartfona składanego jak kiedyś tradycyjne „muszelki”, czyli z góry na dół, natomiast może się okazać, że w praktyce lepsze okaże się składanie wzdłuż pionowej osi smartfona.

Powiązane treści:

Tani smartfon

0
Źródło: Patentlymobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.