Samsung: specjalna aplikacja dla nowonarodzonych maluszków

Doświadczone położne wiedzą, że nic tak nie uspokaja świeżo narodzonego malucha, jak przyłożenie go do mamy, tak by znowu mógł usłyszeć bicie jej serca. Samsung ma na to pomysł.

Bywa tak, że zamiast spędzać większość czasu przy mamie, noworodki umieszczane są z dala od niej – w inkubatorze. Dba on o odpowiednie natlenienie dziecka, właściwą temperaturę i podpięcie – w razie potrzeby – różnorodnych czujników, ale… z pewnością nie brzmi tak jak mama.

Aplikacja Voices of Life pozwala poprawić tę sytuację, poprzez nagranie odgłosów bicia serca matki oraz jej głosu, a następnie odpowiednie ich przetworzenie. Czemu przetworzenie? Nagrane odgłosy muszą bowiem brzmieć tak, jakby były słyszane „od środka”, przez dziecko znajdujące się dalej w łonie matki. Dopiero tak przetworzone dźwięki odtwarzane są przez głośnik umieszczony w pobliżu dziecka.

Nie wiadomo na razie, kiedy aplikacja będzie dostępna lub z jakimi szpitalami będzie współpracowała firma Samsung, aby tę aplikację wdrożyć do użycia. Ale pomysł wydaje się naprawdę dobry! Pozwoli być może trochę mniej denerwować się maluszkom na samym starcie wyścigu zwanego życiem.

Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.