Samsung: szybka karta Micro SD o pojemności 256 GB

Samsung pokazał kartę pamięci, którą chciałby mieć w swoim tablecie, smartfonie czy aparacie fotograficznym niejeden z nas.

Samsung EVO Plus 256 GB jest nie tylko bardzo pojemnym nośnikiem, ale także wyjątkowo szybkim. Deklarowany gwarantowany transfer w trybie odczytu to 95 MB/s, a przy zapisie – 90 MB/s. W przeliczeniu na praktykę oznacza to możliwość zapisania ponad… 55 tysięcy zdjęć, ale także chociażby 12 godzin wideo w rozdzielczości 4 K, 33 godzin wideo Full HD albo też ponad 23 tysięcy piosenek. Reasumując: można mieć podejrzenie, że po włożeniu tej karty pamięci do smartfona możemy już nigdy nie potrzebować innego, dodatkowego nośnika danych.

Karta objęta jest 10-letnią gwarancją i wejdzie do sprzedaży w czerwcu (w 50 krajach świata), w cenie 250 dolarów. To porównywalna cena do kosztu zakupu smartfona ze średniej półki…

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.