Sklep Play trafia na Chrome OS!

Firma Google oficjalnie potwierdziła, że już niedługo planuje udostępnić dostęp do Sklepu Play i dostępnych w nim aplikacji dla Androida wszystkim urządzeniom pracującym pod kontrolą systemy Chrome OS.

Jak informuje oficjalnie Google, ponad milion aplikacji ze Sklepu Play już niedługo będzie można instalować nie tylko na systemie operacyjnym Android, ale również na Chrome OS. Owe aplikacje będą mogły dzielić ekran między sobą, a także obsługiwać myszkę i klawiaturę. Nie zabraknie też obsługi powiadomień, a wydajność pracy tych aplikacji ma być „wzorowa”.

Data premiery tego rozwiązania w wersji produkcyjnej nie jest znana, choć wyznaczona jeszcze na bieżący rok. Wcześniej mają się rozpocząć ograniczone beta-testy na wybranych urządzeniach. To oznacza, że Google dużo agresywniej będzie rywalizował z systemami Windows i macOS. Ale czy skutecznie? Na razie Chrome OS znajduje się na marginesie rynku, ale wraz z nadejściem tych aplikacji wszystko jest możliwe.

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.