Sony wygasi dwie kolejne linie smarfonów

Podczas tegorocznych targów MWC dowiedzieliśmy się, że topowa linia smartfonów Sony Xperia Z nie będzie już kontynuowana, a zastąpią ją modele z nowej serii Xperia X. Wygląda jednak na to, że również inne serie smartfonów Sony mogą wkrótce zostać zamknięte.

Do sieci przedostały się informacje i część slajdów z prezentacji dotyczącej przyszłości smartfonów firmy Sony. Zwraca uwagę to, że wszystkie nowe smartfony i projekty związane są nierozerwalnie z serią Xperia X, która nie jest bynajmniej przedstawiana wyłącznie jako nowa linia topowych smartfonów, zastępujących Xperie Z. Wręcz przeciwnie, dużo mówi się o modelach Xperia X ze średniej półki, a z kolei z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że zostaną zakończone serie Xperia M i Xperia C. Seria Sony Xperia X zastąpi wszystko, co najmniej do roku 2018.

Można także odnieść bardziej ogólne wrażenie tego, że Sony dąży do zawężenia, skoncentrowania swojego portfolio smartfonów, ale… oferując równocześnie coś w zamian. Japoński producent mocno koncentruje się teraz na szerzej pojmowanej „nowej komunikacji”, czyli rozwoju urządzeń współpracujących ze smartfonami w ramach całego ekosystemu „internetu rzeczy” i komunikacji opartej na chmurze.

0
Źródło: xperiablog.net, eprice.com.tw, ringhk.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.