Steam ma nową broń dla oszustów

Już od samego początku istnienia Steama firma Valve dwoi się i troi, by oszukiwanie w grach wieloosobowych nie było możliwe. Teraz wprowadza kolejną broń.

Według nowej dokumentacji VAC (Valve Anti Cheat), gracze którzy dopuścili się tak zwanego cheatowania w grach będą banowani nie tylko na bazie dotychczasowych poświadczeń, ale również na bazie numeru telefonu, jaki jest podawany celem aktywacji konta. To oznacza, że jeżeli założymy nowe konto na ten sam numer telefonu, to konto automatycznie również będzie zablokowane i nie będzie można z jego poziomu kupować nowych gier. Blokada jest zakładana na kwartał.

Twórcy gier sami jednak decydują, czy VAC w ich grach ma być aktywny. Jego nowa wersja jest już obsługiwana przez grę Counter-Strike: Global Offensive. Inne gry zapewne wkrótce go wdrożą. Czego byśmy sobie bardzo życzyli.

Źródło: Valve
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.