Sukces polskiej planszówki opartej na This War of Mine

Stworzona w oparciu o oryginalne This War of Mine, zdobywcę ponad stu nagród branżowych, wersja planszowa została zaprojektowana przez doświadczonego designera Michała Oracza (twórca popularnej Neuroshimy Hex) oraz Jakuba Wiśniewskiego, autora scenariuszy, m.in. do Dying Light.

Planszowa wersja This War of Mine pozwoli na grę sześciu osobom. Mechanika nastawiona będzie na kooperację i przetrwanie. Możemy spodziewać się 12 figurek, ponad 200 kart, ponad tysiąca unikatowych scenariuszy, a także systemu „otwórz i graj”, który pozwoli na natychmiastowe rozpoczęcie gry, nawet przez osoby nie obeznane z mechaniką. Twórcy obiecują także tzw. Reality Impact System, który wprowadzić ma do gry dużą liczbę wyborów i idących za nimi konsekwencji. To jedna z najbardziej charakterystycznych cech komputerowej wersji gry.

Choć przenoszenie cyfrowych wersji gier do świata gier planszowych nie jest częstym zabiegiem, gracze najwyraźniej zaufali twórcom – wystarczyło 3 godziny, by na Kickstarterze uzbierać wymagane minimum 40 tysięcy funtów. This War of Mine: The Board Game kosztuje w przedsprzedaży 50 funtów, a więc znacznie więcej niż jej cyfrowy odpowiednik. Warto też mieć na uwadze, że gra choć tworzona przez polski zespół jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Twórcy nie wykluczają jednak innych wersji językowych – w zależności od sumy zebranych pieniędzy.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.